. زاویه‌ها همه چیز در عکاسی از غذا هستند

اموزشگاه عکاسیزاویه‌ی مناسب را انتخاب کنید، این خود همه چیز را تغییر خواهد داد. برخی غذاها با دید جانبی بهتر‌اند و برخی دیگر از دید پرنده. زمانی که شما تعیین می‌‌کنید که کدام یک از آن‌ها برای کدام دستورالعمل بهتر است، افزایش باورنکردنی‌ای در حس بینندگان برای تست دستورالعمل خود را خواهید دید؛ زیرا که شما باعث شدید غذا فوق‌العاده به نظر برسد. اگر مطمئن نیستید کدام زاویه بهتر به نظر می‌رسد، چندین زاویه‌ی مختلف را امتحان کنید تا به نتیجه‌ی مطلوب برسید. برای اینکه ایده‌ای به شما بدهم، برخی غذا‌ها هستند که در زوایای خاصی بهتر به نظر می‌رسند.

دید جانبی برای: برگر‌ها، انواع کلوچه، نان و …

چرا؟ زیرا ما می‌خواهیم جزئیاتی که در میان هستند را نشان دهیم.

دید پرنده برای: سوپ‌ها، انواع خورشت، غذاهای سرخ شده، کیک‌ها، بشقاب‌های بزرگ و … چرا؟ زیرا سوژه روی بشقاب قرار دارد و ما می‌خواهیم که تمام رنگ‌های آن را از بالا نشان دهیم! تصور کنید از دید جانبی از یک سوپ عکس می‌گیرید، تنها چیزی که شما می‌بینید یک کاسه است، و این اصلا جالب نیست!

5. از لوازم صحنه استفاده کنید

از ترفند های عکاسی از غذا ، استفاده از لوازم صحنه است که باعث می‌شوند داستان عکس شما توضیح داده شود و عمق بیشتری به آن داده شود. با این حال، شما نمی‌خواهید که زیاده روی کنید. شما می‌خواهید که عکستان دارای جزئیات زیادی باشد اما نمی‌خواهید که این لوازم عکس شما را پر کنند و یا سوژه‌ی اصلی که همان غذا است را از بین ببرند. من عاشق استفاده از لوازم جانبی قدیمی هستم که راکد و پر از بافت هستند. همچنین سعی می‌کنم از درخشش و برق جنون آمیز اجتناب کنم، چرا که طرفدار این سبک نیستم و نور زیادی در عکس‌های من ایجاد می‌‌کنند. اما امکانات بی‌ پایانی برای لوازم صحنه وجود دارد که می‌‌توانید از آن‌‌ها استفاده کنید.

برای مثال:

• بشقاب خود را هوشمندانه انتخاب کنید و از بشقابی که دارای درخشش و انعکاس نور زیادی است استفاده نکنید. مانند یک بشقاب مات یا یک سرامیک مجلل.
  • از لوازم جانبی مانند دستمال یا لوازم آشپزخانه استفاده کنید.
  • درب ظرف را باز بگذارید.
  • پس زمینه‌های خود را خلاقانه انتخاب کنید.
  • اگر غذا شلوغ است و دارای جزئیات زیادی است، مطمئن شوید که لوازم صحنه به این شکل نیستند. اما اگر چیدمان غذای شما زیاد شلوغ نیست، سعی کنید با استفاده از ظروف و کاسه‌ها، کمی به آن شخصیت بدهید.

6. هرگز فراموش نکنید با مواد غذایی خود تعامل داشته باشید

با غذای خود تعامل داشته باشید! برای مثال: در عکس خود نشان دهید که در حال برش آن هستید یا از یک دست که چنگالی را نگه داشته است استفاده کنید. در مبحث تکنیک های عکاسی از غذا، شما می‌توانید با استفاده از دست‌ها یا وارد کردن خود یا یکی از دوستان خود به عکس با غذای خود تعامل داشته باشید. همچنین می‌توانید از نگه داشتن یک کاسه، خوردن یا بریدن غذا، یا هر چیزی که می‌توان استفاده کنید. چرا؟ زیرا این کار باعث می‌شود یک داستان خلق کنید و آن را واقعی تر از یک غذای ساختگی و زیبا نشان دهید. همچنین یک شخصیت به آن اضافه می‌کنید و یک سبک برای تغذیه و عکاسی شما ایجاد می‌کند. عکاسی از غذا زمانی که دستورالعمل‌های خود را به مردم ارائه می‌دهید، اهمیت زیادی دارد. چرا باید از دستورالعملی استفاده کنند که آب دهانشان را هنگام نگاه کردن به عکس راه نمی اندازد؟ همچنین اگر می‌خواهید در دنیای مجازی دنبال کنندگانی برای خود ایجاد کنید، عکس‌های شما نقش بزرگی در آن خواهند داشت. مردم به دنبال عکس‌های زیبا هستند و کسانی را دنبال می‌کنند که آن را به آنها تحویل دهد.

کانون تخصصی آموزش عکاسی مرداد

برای  مشاهده آمورش های بیشتر برروی >>آکادمی مرداد<< کلیک کنید

عکاسی تبلیغاتی استفاده ,لوازم ,عکاسی ,جانبی ,داشته ,غذای ,استفاده کنید ,لوازم صحنه ,داشته باشید ,تعامل داشته ,چرا؟ زیرا ,تعامل داشته باشید ,دارای جزئیات زیادی منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

شخصی بهترین سایت قصه شب موج کویر فرد مطلب اینجا همه چی هست sXboxGa shop مرجع آموزش برنامه نویسی